ÇAĞLA KARABAŞLIK

ÇAĞLA KARABAŞLIK

İşte sağlığınız için alternatif:

Dans zihinsel sağlığımıza, fiziksel sağlığımıza ve ruh dengesine katkıda bulunur. Günlük hayatımızda yapacak çok işimiz var.

Okullar İş Hayatı sağlığımızı ve ruhumuzu Kötü Etkiliyebiliyor. Bu bizi çok yoruyor ve rahatlamak ve kendimizdeki her şeyi dengelemek zorundayız. ve işte çözüm.
Dans, sağlığımızı dengelemek için en etkili alternatif olabilir.

ÇAĞLA KARABAŞLIK

Dans Etmek Mutlu hissetmenizi sağlar :)

Dans etmek neredeyse herkesin hoşuna giden bir aktivitedir. Dans eden birilerini izlediğinizde, yüzlerinde kocaman bir gülümseme görebilirsiniz. Dans ederken gülümsemek ve kahkaha atmak çok doğaldır! Bunun nedeni dans ederken gerçekten de çok eğlenmenizdir. Ayrıca dans etmenin diğer egzersizler gibi bir yaş sınırlaması da yoktur. Her yaştan bireyler, dans edip daha sağlıklı olabilirler.

Bedenimizin müzikle akıp hareket etmesine izin verdiğimizde zihnimizin de özgürce çalışmasını sağlamış oluruz. Bunun için bir dile ihtiyacımız yoktur, sadece kendimizi fiziksel olarak hissedip ifade etmemiz gerekmektedir, işte hepsi bu. Doğallık ve yaratıcılığın kapıları önümüzde açılır ve yeni yollar bizi bekler. Problemlerimize yeni cevaplar buluruz, zihnimiz yeni yolları yürümeye başlar sorunların çözümü daha kolay olur.

Dans etmek, en iç benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Dans etmek sayesinde, farkında bile olmadığımız duyguları ifade edebiliriz. Bizi taşıdığımız ağırlıklardan kurtarır dans etmek. Bize kendimizi farklı bir dilde tanıma fırsatı ve imkânını verir.

Dans ettiğinizde, zihniniz tüm sorunlarınızı unutmakta ve harekete odaklanmakta özgürdür. Ayrıca dans etmek, stres azaltan ve mutluluk duygularını arttıran kimyasallar olan dopamin ve serotonin maddelerinin salgılanmasını sağlar. Birçok çalışma, dans etmenin baş ağrısı ve sırt ağrısı gibi fiziksel ağrıları hafifletmekte faydalı olabileceği hipotezini desteklemektedir. Ayrıca bazı depresyon semptomlarını da azaltmakta kullanılabilir.

Ayrıca bir partner ile dans etmek, kendimize ve başkalarına daha çok güvenmemize yardım eder. Engelleri bırakıp yaratıcılığımızın dans pistine girmesine izin vererek kendimizde yeni kapılar açmış oluruz, böylece kendimizi biraz daha sevebilir ve anlayabiliriz.

M. Joe Verghese (2003) tarafından gerçekleştirilen bir çalışmada dans etmenin sinir kavşaklarını destekleyerek yaşlanma sürecinin doğal bir sonucu olarak yaşanan hipokampus hacmindeki azalmayı yavaşlattığı ortaya konmuştur. Dans etmek, uzun vadede beyni korur. Bu bilim adamı ayrıca başka çalışmalarında dansın merkezi sinir sistemini ve beyin aktivitesini uyardığı sonucuna ulaşmıştır.

Layout Options

Which layout option you want to use?

Color Schemes

Which theme color you want to use? Select from here.

Background Patterns

Which background pattern you want to use?

Background Images

Which background image you want to use?